تبلیغات
دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر - لپ تاپ خیس را چگونه آماده به کار کنیم
دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر
دانشگاه محقق اردبیلی ورودی 91
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1391

 

لپ تاپ خیس را چگونه آماده به کار کنیم .

اگر لپ تاپ شما به هر دلیلی خیس شده است ،‌ چکار میکنید ؟ آیا آنرا به برق زده و روشن میکنید و یا آنرا دور می اندازید ؟ در ادامه مطلب ، نحوه آماده به کار کردن لپ تاپ خیس شده بصورت تصویری به شما آموزش داده میشود. 

 

 


عملیات نجات یك لپ‌تاپ خیس

 

گاهی لوازم و مدارهای الکترونیکی با مایعات تماس پیدا می‌کنند. تماس مایعات رسانا با مدارهای الکترونیکی، صدمات جبران‌ناپذیری به آنها وارد می‌كند. در صورتی که چنین اتفاقی برای لپ‌تاپ شما رخ داد، دیگر هیچ درنگی جایز نیست و هر چه سریع‌تر باید برای نجات آن دست به‌کار شوید. 

1- بلافاصله سیم برق لپ‌تاپ را از کشیده و باتری آن ‌را خارج کنید. توجه داشته باشید که در چنین موقعیتی دیگر زمان آن نیست که برنامه‌ها را ببندید، داده‌ها را ذخیره کرده یا لپ‌تاپ را به‌صورت نرم‌افزاری خاموش کنید.


2- خیلی سریع وارد عمل شده و تمامی کابل‌ها و اتصالات را از لپ‌تاپ جدا کنید (که شامل درایوهای لوح فشرده خارجی و پی‌سی کارت‌ها نیز می‌شود). لپ‌تاپ را سر و ته کنید و آنقدر به این حالت نگهدارید تا همه مایعی که داخل آن شده، خارج شود.

3- مراقب باشید که مایعات به ال‌سی‌دی نرسد و هیچ تماسی با صفحه نمایش لپ‌تاپ پیدا نکند. به هر حال اگر مایعی را روی صفحه نمایش دیدید بدون فوت وقت آن‌را با یک حوله خشک کنید.


4- بسته به ابزارهایی که در اختیار دارید و مهارت‌های فنی که از قبل آموخته‌اید، سعی کنید تا جایی كه امكان دارد، تمام قطعات آن‌را از هم جدا کنید. پیچ‌های تمام قطعات خارجی را باز کنید و پوسته پلاستیکی آن‌را برداشته تا به مدار ‌الکترونیکی داخل آن دسترسی پیدا کنید. شاید بتوانید پا را از این هم فراتر گذاشته، همه قطعات آن‌را از هم جدا کرده و آنها را درست و حسابی خشک کنید.

5- هنگام انجام این كارها، تا جایی پیش بروید که به اشکال برنخورید و به زحمت و دردسر نیفتید. می‌توانید پس از این به نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های مجاز لپ‌تاپ مراجعه کنید. اما مطمئن باشید، همان اقدامات اولیه شما نیز به اندازه کافی در نجات لپ‌تاپ‌تان مؤثر بوده است.

6- توجه داشته باشید که عمل شستشوی بردهای الکترونیکی داخلی لپ‌تاپ به‌وسیله مایعات و اسپری‌های مخصوص مدارهای الکترونیکی را فراموش نکنید. این کار در مورد آب آسانتر بوده و در مورد نوشیدنی‌های دیگر که خاصیت رسانایی بیشتری دارند و دارای جرم و حالت چسبندگی هستند، به‌مراتب مشکل‌تر است. در این موارد حتما یک دستکش لاستیکی دست‌تان كنید و یک حوله را کاملا آغشته به مایعات تمیزکننده مدار الکترونیکی کرده و همه قطعات و بردهای داخلی را به این وسیله تمیز کنید.

7- خب، حالا زمان آن رسیده تا لپ‌تاپ و قطعات آن‌را به حال خود رها کنید تا خشک شوند. لپ‌تاپ را به حالت پشت و رو قرار داده و برای چند روز در یک اتاق گرم و خشک رها کنید. هر چه این زمان طولانی‌تر باشد برای قطعات لپ‌تاپ بهتر است. از به‌کار بردن سشوار برای تسریع در امر خشک شدن اجتناب کنید.

8- و بالاخره قطعات خشک شده لپ‌تاپ را سر هم کنید و پیچ‌های آن‌را ببندید. اگر لپ‌تاپ‌تان روشن نشد به احتمال قوی دیسک سخت آن هنوز کار می‌کند. آن‌را خارج کرده و به یک رایانه دیگر متصل کرده و دیتای درون آن‌را بازیافت کنید.

 طبقه بندی: دنیای کامپیوتر، 
ارسال توسط سعید فعله گری

آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام سیستم عامل موبایل را دوست دارید ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

درآمدی استثنایی
فقط در روز با چند کلیک
بیشتر از 200 دلار کسب
کنید

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

همین امروز در Teobux ثبت نام کنید!