تبلیغات
دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر - آموزش پاک کردن برنامه هایی که با ویندوز پاک نمی شوند .
دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر
دانشگاه محقق اردبیلی ورودی 91
بارها برای همه ما پیش آمده است که بخواهیم نرم افزاری را از روی ویندوز پاک کنیم که در محیط ویندوز اینکار امکان پذیر نبوده است . برای خود من این موضوع چند بار اتفاق افتاده است که حتما باید یک نرم افزار را پاک کنم و ورژن جدید آن را نصب کنم یا نرم افزار نصب شده در محیط سیستم عامل برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است خوب در این گونه موارد چکاری باید انجام داد ؟ حتما باید ویندوز را پاک کرد ؟ من دو روش که استفاده میکنم را به شما هم پیشنهاد میدهم تا در بروز چنین مشکلاتی این دو کار را انجام دهید .
بهترین نرم افزار برای پاک کردن برنامه هایی که پاک نمی شود چیست ؟
خود من همیشه زمانیکه نمی توانم در ویندوز برنامه ای را حذف کنم استفاده از 2 نرم افزار Boot CD و نرم افزار Your Unistaller می باشد .
نرم افزار Boot CD به افرادی که زیاد در زمینه کامپیوتر حرفه ای نیستند پیشنهاد نمی شود .منظورم از حرفه ای افرادی می باشد که زیاد سروکار با سیستم عامل ندارند و جزو کارشان نیست ولی بعضی از افراد مجبورند همیشه با کامپیوتر سروکار داشته باشند مثل خودم . اما نرم افزار Your Unistaller یک نرم افزار کاربردی و عالی هست و یک قابلیت خوب دیگری که من از آن بسیار خوشم میاد این هست که بعد از پاک کردن نرم افزار تمام فایل های اضافی نصب شده در رجیستری و بقیه جاهها را هم به صورت خودکار پاک میکنه که در نوع خودش بی نظیره .

your-unistaller-toturial2

ابزار Your Uninstaller نرم افزاری قدرتمند برای مدیریت حذف برنامه ها می باشد، با استفاده از امکان هوشمند برنامه تنها با Drag & Drop می توانید برنامه ها را حذف کنید. این برنامه از محیط کاربری ساده بر خوردار می باشد و با تمامی نسخه های ویندوز سازگار است. این برنامه توانایی حذف و پاکسازی سیستم از انواع برنامه های جاسوسی را نیز دارا می باشد. با استفاده از این برنامه، Add/Remove Programes ویندوز را فراموش خواهید کرد.
با توجه به توضیحات بالا نرم افزار Your Unistaller را از اینجا دانلود و در مرحله بعدی نصب کنید .

در صورتیکه مشکل سرعت اینترنت دارید می توانید فایل PDF آموزش را ، در پایان آموزش دانلود کنید .
بعد از اجرا کردن نرم افزار مشاهده می کنید که لیست برنامه های نصب شده بر روی کامپیوتر شما را نمایش میدهد و دارای یک سری آیکون می باشد که در ادامه همه آنها را کاربردی توضیح میدهم . در مرحله اول می خواهم یک نرم افزار را به صورت کامل حذف کنم .

your-unistaller-toturial1


برای انجام اینکار کافیست بر روی نرم افزاری که احتیاج ندارید یکبار کلیک کنید تا کلید Unistall در قسمت سمت چپ فعال شود .

your-unistaller-toturial2

بعد از کلیک بر روی کلید Unistall صفحه Welcome to Unistall Wizard با 4 گزینه همانند تصویر زیر باز می شود که در ادامه هر 4 گزینه را به طور کامل برای شما آموزش میدهم .
گزینه اول Built-in Mode : سرعت پاک کردن برنامه در این قسمت بسیار بالا بوده و رجیستری مورد بررسی قرار نمی گیرد .
گزینه دوم Safe Mode : سرعت پاک کردن برنامه در این قسمت کمی بیشتر از حالت Normal می باشد و تقریبا با همان مشخصات .
گزینه سوم Normal Mode : در این قسمت به صورت معمولی و پیش فرض نرم افزار انتخاب شده را حذف می کند .
گزینه چهارم Super Mode : در این قسمت با دقت بیشتری نرم افزار مورد بررسی قرار می گیرد و زمان زیادی می برد که نرم افزار از تمام قسمت های حذف شود . برای نرم افزار هایی مثل فتوشاپ یا آنتی ویروس ها این گزینه مناسب می باشد چون ممکن است فایل های رجیستری در صورتیکه پاک نشده باشند اجازه نصب مجدد نرم افزار را به شما ندهند .

من Normal Mode را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک میکنم .

your-unistaller-toturial3

بعد از اینکه برنامه را حذف میکنه کلیدهای رجیستری که در هنگام نصب نرم افزار ، نصب شده بودند را نمایش میدهد که می توانید گزینه های تیک خورده را غیر فعال کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید تا پاک نشوند که من به شما پیشنهاد میکنم که کلیدهای رجیستری را نیز پاک کنید .

your-unistaller-toturial4

your-unistaller-toturial5

به همین راحتی نرم افزار مورد نظر را پاک کردم .
پایین نرم افزار 6 آیکون وجود دارد . با کلیک بر روی آیکون Refresh لیست نرم افزارهای نصب شده بر روی ویندوز شما دوباره سازی می شود .
با کلیک بر روی آیکون Search هم می توانید نرم افزار مورد نظر خودتان را در صورتیکه تعداد نرم افزار نصب شده زیاد هستند پیدا کنید .

با کلیک بر روی آیکون Advanced Unistall می توانید لیست کلی و تمام نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم عامل خودتان را مشاهده کنید حتی آنهایی که در لیست نرم افزارها آیکونش وجود ندارد.

با کلیک بر روی آیکون AutoFix لیست نرم افزارهایی که به صورت کامل نصب نشده و ممکنه باعث کند شدن سیستم شما بشود را نمایش داده و بعد از کلیک بر روی آیکون Fix آنها را از روی هارد پاک می کند .

your-unistaller-toturial6

یک ویژگی که برای خود من خیلی کاربردی هست و در بیشتر مواقع از آن استفاده میکنم آیکون Startup Manager می باشد . اگر یادتان باشد در این بخش قست اول / قسمت دوم نحوه غیر فعال کردن سرویس ها و برنامه هایی که هنگام بالا آمدن ویندوز فعال بودند را آموزش دادم که کمی زمان بر بود .
با کلیک بر روی این گزینه طی 2 مرحله می توانید هر نرم افزاری که هنگام بالا آمدن ویندوز فعال است را غیر فعال و هر چی که در لیست نیست و می خواهید باشد را به لیست اضافه کنید .

روی کلید Startup Manager کلیک کنید .

your-unistaller-toturial7

لیست برنامه هایی که هنگام بالا آمدن ویندوز فعال هستند را نمایش میدهد .

your-unistaller-toturial8

برای غیر فعال کردن نرم افزار هایی که نیاز ندارید هنگام بالا آمدن ویندوز فعال باشند کافیست روی هر کدام از آنها کلیک کرده و سپس روی کلید Off که در سمت چپ فعال می شود کلیک کنید .یا میتوانید نرم افزار مورد نظر را با زدن کلیدهای Delete از لیست حذف نمایید

your-unistaller-toturial9

یک ویژگی خیلی خوب دیگر نرم افزار Your Unistaller گزینه Disk Cleaner می باشد . با کمک این گزینه می توانید فایل های اضافی که در هنگام نصب نرم افزار ها بر روی ویندوز شما ذخیره شده اند ، فایل های Tmp و کلا فایل هایی که در ویندوز کار برد ندارند اما بدلیل حجمی که از ویندوز گرفته اند تا حد قابل ملاحضه ای بر روی سرعت سیستم ما تاثیر گذاشته اند را جستجو و سپس حذف کنیم .

من بر روی آیکون Disk Cleaner کلیک میکنم و در مرحله بعد درایو C را انتخاب میکنم . پیشنهاد میکنم اینکار را هر ماه انجام بدهید .

your-unistaller-toturial10

your-unistaller-toturial11

کلید Scan را انتخاب میکنم تا جستجو شروع شود

your-unistaller-toturial12

این مرحله بسته به ظرفیت هارد شما ممکن است چند دقیقه ای زمان ببرد پس صبور باشید

your-unistaller-toturial13

بعد از اینکه جستجو تمام شد کلید Delete All را انتخاب کنید . در مرحله بعدی از شما تائیدیه حذف فایل های اسکن شده را سوال می کند که بر روی Yes کلیک کنید تا فایل های اضافی حذف شود .

به قسمت Start Menu کاری ندارم چون زیاد مهم نیست اما قسمت Trace Eraser که برای کاربران ایرانی فکر کنم زیاد کاربرد داره . این گزینه به شما کمک میکنه اطلاعات و سایتهایی که بوسیله اینترنت اکسپلورر باز کردید و نمی خواهید بقیه متوجه بشوند که شما وارد چه سایتهایی شده اید را عین آب خوردن پاک میکنه . روی آیکون Trace Eraser کلیک کنید و از 8 گزینه ای که مشاهده می کنید فقط 2 گزینه را غیر فعال و اجازه بدهید بقیه گزینه ها فعال باشد .

your-unistaller-toturial14

بعد از انتخاب گزینه های مورد نظر روی کلید Clean کلیک کنید

your-unistaller-toturial15

your-unistaller-toturial16

در قسمت آخر با انتخاب گزینه File Shredder می توانید یک سری از فایل های خودتان که از لحاظ درجه امنیت بسیار بالا می باشند را با این گزینه انتخاب و حذف کنید . فقط دقت داشته باشید که فایلی که بوسیله این گزینه حذف شود دیگر امکان بازیابی آن با هیچ نرم افزار و سخت افزاری وجود ندارد . روش کار هم به این صورت است که بعد از انتخاب گزینه File Shredder یک صفحه باز می شود که با انتخاب آیکون Add File می توانید هر فایلی را به دلخواه انتخاب کرده و بر روی آیکون Shred کلیک کنید . در پایان هم به شما اخطار میدهد که بعد از پاک کردن فایل مورد نظر دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد

your-unistaller-toturial17

 

منبع: http://learning.asarayan.com/education/seven/938-1903.html

طبقه بندی: برنامه کامپیوتری، 
ارسال توسط farshad babashpour

آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام سیستم عامل موبایل را دوست دارید ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

درآمدی استثنایی
فقط در روز با چند کلیک
بیشتر از 200 دلار کسب
کنید

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

همین امروز در Teobux ثبت نام کنید!